Łożyska toczne, tuleje ślizgowe DURBAL

DURBAL

DURBAL GmbH & Co. KG jest producentem wysokiej jakości główek przegubowych z łożyskowaniem ślizgowym i tocznym, jak również łożysk przegubowych  z przeznaczeniem dla przemysłu maszynowego, przemysłu opakowaniowego, spożywczego, i innych.

Firma dysponuje bardzo rozbudowaną ofertą produktów. Seryjnie produkuje ok. 2200 artykułów katalogowych z możliwością zastosowania w wielu branżach przemysłu (np. przemysłu motoryzacyjnego).

Poza standardową ofertą, DURBAL projektuje dla swoich klientów indywidualne rozwiązanie systemowe w celu sprostania zadaniom związanym z techniką łożyskowania, w sposób zapewniający prawidłowe funkcjonowanie.

Produkty

Seria PREMIUM Line

DURBAL PREMIUM LineSeria Premium obejmuje wytrzymałe główki przegubowe o dużej obciążalności, zgodne z normą DIN ISO 12240-4, złożone z obudowy oraz pierścienia wewnętrznego z wbudowanym łożyskowaniem baryłkowym lub kulkowym wahliwym.

Oferowane produkty są dostępne w różnych wariantach: w szeregu wymiarowym K, w wersjach specjalnych oraz calowych. Dysponujemy także stalowymi główkami przegubowymi z łożyskowaniem kulowym wahliwym. W swoim asortymencie DURBAL posiada także główki przegubowe zgodne z normą DIN ISO 8139 z wymiarami połączenia odpowiednimi dla siłowników pneumatycznych.

Seria CLASSIC Line

DURBAL CLASSIC LineSeria Classic obejmuje główki przegubowe zgodne z normą DIN ISO 12240-4  z wbudowanym i zamocowanym na stałe łożyskowaniem ślizgowym. Z reguły są one bezobsługowe, choć dostępne także w wersji wymagającej obsługi technicznej.

W ofercie DURBAL główki przegubowe są dostępne w szeregu wymiarowym K, E/EH oraz calowym, wykonane zgodnie z normą DIN ISO 8139 z możliwością łączenia z siłownikami pneumatycznymi.

Bezobsługowe główki przegubowe DURBAL znajdują zastosowanie - przede wszystkim - przy niewielkich ruchach wychylnych i niskich prędkościach. Cechują się one bardzo dużą obciążalnością, przez co można je stosować także  przy obciążeniach o charakterze udarowym.

Chromowana powierzchnia przegubu ślizga się po specjalnej osłonie, wykonanej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, zawierającej, m. in. PTFE - w celu minimalizacji tarcia. Taka konstrukcja zapewnia pełną bezobsługowość, dodatkowo wykazując praktyczny brak luzu. Zastosowane tworzywo sztuczne (DURBAL-GLIDE) ma dodatkowo korzystną właściwość przechwytywania ewentualnych wnikających ciał obcych i ich usuwania w sposób nieszkodliwy.

Seria BASIC Line

DURBAL BASIC LineSeria Basic obejmuje standardowe główki przegubowe DURBAL z zamocowanym na stałe łożyskowaniem ślizgowym,  dostępne w dwóch wariantach: z gwintem zewnętrznym lub wewnętrznym, w wersji bezobsługowej lub wymagającej obsługi technicznej. Bezobsługowe główki przegubowe w szeregu wymiarowym K wykonywane są ze stali nierdzewnej.

Oferta DURBAL obejmuje także główki przegubowe w szeregu wymiarowym E oraz calowym.

Brammer S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy DURBAL na rynku polskim od 2012 roku.

Produkty powiązane

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners

Brammer Partners