Łożyska toczne, tuleje ślizgowe DURBAL

DURBAL

DURBAL GmbH & Co. KG jest producentem wysokiej jakości główek przegubowych z łożyskowaniem ślizgowym i tocznym, jak również łożysk przegubowych  z przeznaczeniem dla przemysłu maszynowego, przemysłu opakowaniowego, spożywczego, i innych.

Firma dysponuje bardzo rozbudowaną ofertą produktów. Seryjnie produkuje ok. 2200 artykułów katalogowych z możliwością zastosowania w wielu branżach przemysłu (np. przemysłu motoryzacyjnego).

Poza standardową ofertą, DURBAL projektuje dla swoich klientów indywidualne rozwiązanie systemowe w celu sprostania zadaniom związanym z techniką łożyskowania, w sposób zapewniający prawidłowe funkcjonowanie.

Produkty

Seria PREMIUM Line

DURBAL PREMIUM LineSeria Premium obejmuje wytrzymałe główki przegubowe o dużej obciążalności, zgodne z normą DIN ISO 12240-4, złożone z obudowy oraz pierścienia wewnętrznego z wbudowanym łożyskowaniem baryłkowym lub kulkowym wahliwym.

Oferowane produkty są dostępne w różnych wariantach: w szeregu wymiarowym K, w wersjach specjalnych oraz calowych. Dysponujemy także stalowymi główkami przegubowymi z łożyskowaniem kulowym wahliwym. W swoim asortymencie DURBAL posiada także główki przegubowe zgodne z normą DIN ISO 8139 z wymiarami połączenia odpowiednimi dla siłowników pneumatycznych.

Seria CLASSIC Line

DURBAL CLASSIC LineSeria Classic obejmuje główki przegubowe zgodne z normą DIN ISO 12240-4  z wbudowanym i zamocowanym na stałe łożyskowaniem ślizgowym. Z reguły są one bezobsługowe, choć dostępne także w wersji wymagającej obsługi technicznej.

W ofercie DURBAL główki przegubowe są dostępne w szeregu wymiarowym K, E/EH oraz calowym, wykonane zgodnie z normą DIN ISO 8139 z możliwością łączenia z siłownikami pneumatycznymi.

Bezobsługowe główki przegubowe DURBAL znajdują zastosowanie - przede wszystkim - przy niewielkich ruchach wychylnych i niskich prędkościach. Cechują się one bardzo dużą obciążalnością, przez co można je stosować także  przy obciążeniach o charakterze udarowym.

Chromowana powierzchnia przegubu ślizga się po specjalnej osłonie, wykonanej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, zawierającej, m. in. PTFE - w celu minimalizacji tarcia. Taka konstrukcja zapewnia pełną bezobsługowość, dodatkowo wykazując praktyczny brak luzu. Zastosowane tworzywo sztuczne (DURBAL-GLIDE) ma dodatkowo korzystną właściwość przechwytywania ewentualnych wnikających ciał obcych i ich usuwania w sposób nieszkodliwy.

Seria BASIC Line

DURBAL BASIC LineSeria Basic obejmuje standardowe główki przegubowe DURBAL z zamocowanym na stałe łożyskowaniem ślizgowym,  dostępne w dwóch wariantach: z gwintem zewnętrznym lub wewnętrznym, w wersji bezobsługowej lub wymagającej obsługi technicznej. Bezobsługowe główki przegubowe w szeregu wymiarowym K wykonywane są ze stali nierdzewnej.

Oferta DURBAL obejmuje także główki przegubowe w szeregu wymiarowym E oraz calowym.

Brammer S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy DURBAL na rynku polskim od 2012 roku.

Produkty powiązane